Tiszta Virágos Hajdúszoboszlóért 2016

Az egyesület legjellemzőbb vállalt feladata a "Tiszta Virágos Hajdúszoboszlóért" mozgalom szervezése, értékelése. A virágosítási mozgalom 1974 óta működik a városban, s az egyesület ezt a tevékenységet 1989-től önállóan végzi. Minden évben pályázatot hirdet a családi és társasházak lakói, valamint üdülő tulajdonosok részére környezetük szebbé, virágosabbá tételére. Az értékelési szempontok között szerepel a házak tisztán tartásán kívül az utcai rész gondozása a csapadékvíz elvezetése, árkok karbantartása, az udvar, veteményeskert és az állattartás rendezett körülmények közötti végzésének biztosítása.
Egyesületünk két kategóriában hirdette meg 2016 évben a Tiszta Virágos Hajdúszoboszlóért pályázatot, az I. kategóriát magánszemélyek, a II. kategóriát a társasházak, intézmények részére.
A díjak:
I. kategóriában
kerttulajdonos Józsa János festő, grafikus művész alkotását, -az egyesület logóját, az ember és a természet összhangját ábrázoló tűzzománc táblát

és Emléklapot kapott.

8  kerttulajdonos egyenként egy Tiszta udvar, rendes ház 2016" feliratú táblát, ajándékutalványt és Emléklapot kapott.
kerttulajdonos , Emléklapot és ajándékutalványt kapott.

II kategóriában
2 db. kiemelt szépségű, példa értékű telephelyet külön díjazott emléklappal és ajándékutalvánnyal és Tiszta udvar, rendes ház 2015" feliratú táblával.

Az egyesület munkáját is dicséri, hogy 1995-ben a legszebb négy magyar város egyike volt Hajdúszoboszló.

Tiszta Virágos Hajdúszoboszlóért mozgalom 2016 díjazottai I. kategóriában:

A fődíjként tűzzománc táblát és Emléklapot kapott:

Sek Sarithy Bercsényi utca

Tiszta udvar, rendes ház 2016" feliratú táblát, Ajándékutalványt és Emléklapot kaptak:

Boruzs Mihályné                 Ádám utca 66..

Cseke Gyuláné                   Tóth Árpád utca 10.

Hajdú Sándorné                   Klapka utca 13.

Hegedűsné Agárdi Zsuzsa   Erkel Ferenc utca 35.

Lami László                         Vekerle utca 4.

Papp István                         Veres  Pálné utca 7.

Pinczés László                     Gönczy Pál út 4.

Szénási Irén                         Táncsics utca 12.

Ajándékutalványt és Emléklapot kaptak:

Bordán László                       Hajnal utca 19.

Harmatiné Molnár Róza       Fertő utca 41.

Szabó József                          Papp István utca 11.

Sóczó Lajos                           Petőfi utca 14/b

II. kategória fődíjaként Ajándékutalványt és Emléklapot kapott:

Slender You Női Tornastúdió                                               Bánomkerti út 102.

Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt. Üdülőháza    Damjanich u. 56.

További díjazottak II. kategóriában :

Ajándéktárgyat és Emléklapot kaptak:

Aprónép Óvoda  Rákóczi utca 21.

Bambínó Óvoda  Rákóczi utca 84.

Ajándékutalványt és Emléklapot kaptak:

Hajlék Társasház  Major utca 47.

Termál Társasház  Kölcsey út 1.

Képek a fődíjat kapott kertről:

Sek Sarithy